Spolek rodičů

Spolek rodičů a přátel školy je právnickou osobou, zapsanou ve spolkovém rejstříku, jejíž činnost je upravena stanovami a občanským zákoníkem. To SRPŠ umožňuje, aby mohl realizovat i další projekty, žádat o dotace. Spolek rodičů je organizací s dobrovolným členstvím rodičů, jejichž žáci navštěvují školu.

Organizační struktura

Nejvyšší orgán Rada rodičů je tvořen zástupci jednotlivých třídních kolektivů, kteří mohou tlumočit názory, návrhy a připomínky na členské schůzi Rady rodičů. Ta se koná pravidelně v době listopadových třídních schůzek, dále podle potřeby. Na listopadové schůzi probíhá projednávání rozpočtu, jeho čerpání a plán příjmů a výdajů pro následující rok, dále čerpání a výsledky hospodaření roku uplynulého.

Výkonným orgánem je výbor, aktuálně ve složení:

Jitka Duczynská, předseda jako statutární orgán

Jiří Smutek, hospodář, e-mail: srzs@seznam.cz

Petra Prokopová

Rozpočet Spolku rodičů a přátel školy

Činnost Spolku rodičů je zaměřena na koordinaci a sjednocování výchovného působení rodiny a školy a v rámci disponibilních prostředků na finanční pomoc škole v oblasti materiální a hospodářské.

Členský příspěvek je pro školní rok 2023/2024 stanoven na 300 Kč na žáka, případně 100 Kč na další sourozence. Smyslem příspěvků je spoluúčast rodičů při úhradě jednotlivých kulturních, sportovních a jiných společenských aktivit pořádaných školou v průběhu školního roku v rámci vzdělávacího programu školy.

Od prosince 2022 je zřízen nový bankovní účet u Fio banky číslo 200 240 7540/2010. Při převodu peněz věnujte prosím pozornost poznámce, kam je třeba uvést jméno a třídu dítěte pro správné přiřazení platby. V případě potřeby je možnost po domluvě uhradit členský příspěvek v hotovosti v kanceláři školy.

Dalšími příjmy Spolku rodičů mohou být dotace a sponzorské dary, výnosy ze školního sběru papíru po změně legislativy připadají již přímo základní škole.

Z prostředků Spolku rodičů jehrazeno následující:

• doprava dětí na školu v přírodě, ekologické kurzy, lyžařské kurzy, vodácké výcviky, školní výlety
  • startovné v obvodních a vyšších sportovních i vědomostních soutěžích
  • odměny dětem za dobré výsledky ve studiu
  • doprava na olympiády
  • odměny za účast a umístění v soutěžích
  • vstupné do muzeí
  • vstupné na kulturní a vzdělávací akce
  • prevence rizikového chování a vzdělávání Semiramis
  • při dohodě s vyučujícími lze do výše rozpočtu pořídit i nadstandardní vybavení pro žáky
  • v režii Spolku rodičů jsou jednorázové akce typu Jednička v parku

Fakturační údaje